Zár az égbolt

2011. január 19-ével a Fűben alvás jobblétre szenderülésbe oldódott, és 19 hónap éberkóma után megszűnt aktívnak lenni. Ezt úgy írom le, mintha mekkora jelentősége lenne, de azért valamennyi van neki, leginkább nekem.
További ügyködéseim a Légypapíron. Jó éjszakát.

2010. február 10., szerda

A végzetes nap 1. fejezet - Baljós árnyak

Mielőtt nem hivatalosan elfoglaltam volna új albérletemet, bandukolás közben átgondoltam a nap addig eltelt részét. Akkor még nem sejtettem, hogy békaemberek.. upsz.. ez nem az… Szóval. Akkor még fogalmam sem volt, hogy a nap második fele kellemetlen meglepetést tartogat. Úgy hittem, az elsővel már elégtételt vett a sors, főleg, hogy erőmet, időmet, tanóráimat áldoztam fel neki egy olyan szórólapozási munka miatt, amiért a pénznek még csak szagát se kaptam meg. Mivel el se végeztem. Öt bekezdésnyi nyomós okom volt rá, hogy ilyet tegyek:

Mentem, mendegéltem a postaládák között, s alig haladtam valamit, amikor egyszer csak nyitott kapuhoz értem. Udvariasan bejelentettem, hogy szórólapot hoztam. A kerítésfestő néni rögtön kiszúrta, hogy vidéki vagyok, így jogosnak érezte, hogy elcsevegjen velem az élet súlyáról, a világ gondjáról. Mondanivalóját szájüregi eredetű látványelemek kísérték, szórólapjaim legnagyobb bánatára. Mindeközben a Nap féktelenül száguldott lefelé, és szinte éreztem, ahogy vonja le a béremet. De érdekelnek a furcsa emberek, hát hagytam a nénit, hadd hintse az igét meg a nyálgubacsokat. Legalább kedves volt.

Lehet, hogy tovább se kellett volna mennem, mert rövid időn belül gettóba érkeztem, ahol a „napbarnított” putrilakók tekintetéből világosan kiolvasható volt, hogy oda még szórólapos be nem tette a lábát, nemhogy a szórólapját. Én viszont betettem mindkettőt, ha már belekezdtem a munkába. Kár volt, mert néhányuknak szúrta a szemét a kosárnyi azúrkék témobil reklámanyag, és ezt rajba tömörüléssel, majd fenyegető közelítéssel nyíltan jelezték is nekem. Pár házat tehát kihagytam. Mily lágyan suhant világosabb színek felé Szilvi kosaras kerékpárja!

Ezek a színek az őszi légkör és a horizont felé bukó Nap optikai játékaként vonzottak a gettó széle felé. Szóváltás egy újabb romával: a kórószerű asszony szelíden, de ősi vérében fortyogó arroganciával kínálgatott a közelben albérletet egy rendes (…?…!) házaspár társaságában. Fontolgattam az ajánlatát pár pislantás erejéig, majd elpedáloztam a végtelenségbe. Még hallottam, hogy utánam kiált – visszavár. Elfojtott LOL.

Utolsó előtti felvonás. Félhomály, szürkület, hűvös szelek. Házak már alig, de az út még visz. Jó pár tempó után magányos fekete Merci újgazdag parasztéknál. Postaláda sehol, legszívesebben a kirohanó véreb torkába gyűrtem volna néhány lap telefonreklámot. De marad a kapurács – onnan meg önszántából kitépte. Egészségedre, dünnyögtem. Néztem kicsit, ahogy marcangolja a tarifákat, aztán lekanyarodtam egy kopott bitumenösvényre, aminek a végén szórólaphiányos épületet láttam.

Rosszul láttam. (szürkület!) Valami benzint vagy gázt felhalmozó telepnek tűnt, nem néztem meg alaposan. Bizonyára jobban feltérképeztem volna, ha nem győz meg róla hat darab, üvöltő veszett kutya, hogy ne tegyem. Márpedig meggyőztek, méghozzá együttes erővel, jelentős sár és nyál ritmikus eregetése közben. Hasonló rajba fejlődtek, mint roma szomszédjaik, ám némileg agresszívabban jelezték szándékukat. Rám fájt minden foguk. 180 fokos fordulat, pedálok a talpam alatt, el is képzeltem, hogy gázpedálok, de a képzeletem rájött, hogy ide több kakaó kell. Dobtam nekik egy marék szórólapot megtévesztésként, majd felálltam a biciklin, és beléptem a hipertérbe. Szemem sarkából talán még észleltem a szelíd roma hölgy szétfolyó sziluettjét.

Véget ért szórókarrierem. Visszavittem az Enterprise-t az Alkony utcába, és indultam haza. Rám fért a pihenés. És majdnem egy bálna is!


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése